2021 TÜRKİYE ŞAMPİYONU ZEKAİ ÖZEN BELÇİKA’DA ÜLKEMİZİ TEMSİL EDİYOR

2021 yılında Bitci Racing renkleri ile yarışmaya başlayan ve sezonu yüksek rekabetin yaşandığı Formula Senior Kategoride şampiyon olarak tamamlayan genç yetenek, ülkemiz motor sporlarının geleceğine dair umutları yükselten isimlerden biri olarak gösteriliyor.

7 yaşında karting sporuna, hocası Emre Ergökçen’in desteği ile başlayan 16 yaşındaki sporcu, bugüne kadar kartingde 3 farklı kategoride elde ettiği toplam 4 şampiyonluğun yanısıra, Rotax Orta ve Doğu Avrupa Şampiyonasında start aldı.

2022 yılında ise hedef Belçika BNL şampiyonasında bayrağımızı dalgalandırmak.

Genç pilot ‘Yedinci yarış sezonumda hedefim uluslar arası arenada başarılı sonuçlar elde etmek. Karting sporunda her zaman yanımda olan eğitmenim Emre Ergökçen, bana inanan, desteklerini esirgemeyen ailem ve takımım Bitci Racing’e teşekkürler.’, dedi.

Bitci Racing Takım Direktörü İbrahim Okyay ‘Bugün ülkemizde profesyonel yarış pilotu yetiştirmek ya da Formula 1 hayali kurmak istiyorsak bunun tek yolu var, o da sporcularımızın 6-7 yaşından itibaren, ara vermeden karting yapıyor olmaları. Ülkemizde bu kritere uyan birkaç sporcu var ve Zekai Özen bana göre bu yoldaki en güçlü ve yetenekli adaylardan birisi. Zekai ülkemizde 3 karting kategorisinde, Mini, Junior ve Formula Senior’da şampiyonluk elde etmiş olan tek karting sorcusu. Bitci Racing olarak Zekai’nin çıtasını yükseltmek için mücadele etmeye devam edeceğiz.’, diye konuştu.

Zekai Özen Kimdir?
2013 yaşında karting sporuna başlamış, şampiyona takip ettiği ilk sezon olan 2014’te ilk şampiyonluğunu kazanmış, kariyerinde 2016, 2018 ve 2021 yıllarında elde ettiği şampiyonluklar ve 2015, 2017, 2019 sezonlarında elde ettiği ikincilikler ile yüksek bir grafik sergilemiştir.