VEDAT DALOKAY 2022 SEZONUNDA COPPA ITALIA TURISMO’DA İLK PODYUMUNA ÇIKTI

4,1 kilometre uzunluğunda, 15 virajdan oluşan, İtalya’nın motor sporları tarihinde önemli yeri olan Roma’nın ünlü Vallelunga pisti, Coppa Italia Turismo ikinci ayak yarışlarının 40 araçlık kayıt listesinde 2 pilotu ile bulunan Bitci Racing ülkemizi temsil etti.

Hareketli start ile başlayan yarışın ilk anlarından itibaren, önceki sezonun şampiyonlarının arasında ön grupta yerini alan ve rakipleri üzerinde baskı kurmayı başaran Vedat Ali Dalokay, hızlı turlar atarak yükseldi. Bir çok temasın yaşandığı kıran kırana mücadelenin arasından soğukkanlılıkla sıyrılmayı başararak damalı bayrağı ilk gören pilot oldu. Bu sonuçla pilotluk kariyerinde önemli bir adım atan Dalokay yarışın ardından, ‘İtalya’daki ikinci yarışımda zafer kazandığım için çok mutluyum. Bu noktaya gelirken bana destek olan takımım Bitci Racing’e ve sponsorlarım FlyInn, Stafu, Rehau, 2A Mühendislik, Sonia ve Jeneratör’e teşekkür ederim’ dedi.

Takım Menajeri İbrahim Okyay, ‘Bu bizim ekip olarak Vallelunga pistinde aldığımız 5. podyum derecesi. Bu pisti seviyoruz ve burada kazanmaya alışığız ancak ilk kez uluslararası yarış podyumlarını gören pilotlarımız Vedat ile Demir’in heyecan ve sevinçlerinin parçası olmak harikaydı. Her zamanki gibi hatasız bir iş çıkaran ekibimi tebrik ediyorum.’, dedi.

YouTube üzerinden canlı yayınlanan yarışta Türk izleyicilerin büyük desteği vardı. Yarış organizasyonu tarafından da övgüyle söz edilen bu durum ülkemizde otomobil sporlarının ne kadar gelişmekte olduğunun da bir göstergesi oldu.