DEMİR ERÖGE 2022 SEZONUNDA COPPA ITALIA TURISMO’DA START ALDI

Geçtiğimiz yıl, katıldığı her branşta şampiyonluk hedefi ile start alan ve 3 şampiyonada 5 şampiyonluk elde etmeyi başaran Bitci Racing’i, Coppa Italia Turismo ikinci ayak yarışları TCR Dsg kategorisinde Demir Eröge temsil etti.

2021’de Maxi Grup’ta Auidi TT’si ile verdiği mücadele ile göz dolduran Demir Eröge, 40 araçlık kayıt listesinde 15. sırada yer alarak ikinci uluslararası startını podyum hedefi ile aldı.

Vallelunga Pisti’nde koşulan ve büyük çekişmeye sahne olan TCR Dsg kategorisinde, yarış boyunca büyük bir mücadele sergileyen Demir Eröge, neredeyse her tur sıralamanın değiştiği kategoride yarışın büyük bölümünü 2 sırada sürdürdü. Rakibinin teması ile 4. sıraya düşse de son anda yaptığı atakla 3. sıraya yükselmeyi başardı ve kariyerinin ikinci uluslararası yarışında podyuma çıkarak hem takımı hem de kendisi adına önemli bir başarı yakalamış oldu.

Yarış sonrası Demir Eröge, ‘Her yarış önemli bir deneyim kazanıyorum. Ancak yarışların bu kadar sert ve temaslı geçmesine alışmam lazım. Otomobilimden çok memnunum. Takımım Bitci Racing’e bu sonuçları almama yardımcı oldukları için ve sponsorlarım VavaCars ve İnfinite Performance’a destekleri için teşekkür ediyorum.’, dedi.